Cep Telefonumu Suya Dusurdum Ne Yapmaliyim

İlk müdahale her zaman önemlidir bize telefon numaralarımızdan ulaşabilir sıvı teması esnasında yapmanız gerekenleri bizlere sorabilirsiniz.

Son bir kaç senedir en çok karşılaştığımız sorulardan birisi bu olsa gerek. Cep telefonunuzu, tablet bilgisayarınızı suya düşürmeniz durumunda tabi ki ilk yapmanız gereken cihazınızın bataryası erişilebilir bir konumdaysa bataryayı çıkartmaktır. Yeni nesil akıllı telefonların bazılarında maalesef batarya çıkartmak gibi bir imkan söz konusu değil Apple, HTC, Nokia, LG, SAMSUNG, GENERAL MOBİLE gibi telefonlarda bu tarz cihazlar mevcut. Konuyu fazla dağıtmadan yapmanız gerekenleri aşşağıda sıraladım

  • Cihazın bataryası çıkartılabilir bir konumdaysa bataryayı hemen çıkartın

  • Cihazın çıkartılabilir tüm parçalarını çıkartın

  • Pirince yatırmak sadece hafif derece nemi alır bunun bir faydası olmaz bunu yapmayın

  • Fön makinesinin sıcak ayarını kesinlikle KULLANMAYIN! bu entegrelere ve diğer parçalara zarar verebilir.

  • Fön makinesinin SOĞUK ayarını kullanarak kurulama işlemini yapmaya çalışın.

  • Ardından mecidiyeköy, beyoğlu, istanbul / Mecidiyeköy sınırlarında bulunuyorsanız cihazınızı bize elden teslim edin Şehir dışında bulunuyorsanız bize Hızlı Kargo gönderimi olan bir firmayla cep telefonunuzu gönderiniz.

Cihazınızın bataryası çıkartılamıyorsa hiçbir şekilde cihaz açılıyor mu acaba diyerek cep telefonunuzu açmaya çalışmayın çalışma ihtimali yüksek fakat cihaz içerisinde bulunan sıvının kısa devre oluşturma ihtimali oldukça yüksektir.

Cihazınız sıvı ile temas ettiğinden dolayı artık sizin yapabileceğiniz pek bir işlem yok yukarıdakiler dışında ilk müdahele tarafanızca gerçekleştirilmiş oldu. Süreç olarak oksitlenme başlangıcı bulunduğunuz ortamın hava akış değerlerine bakarak değişir bir hafta ile 3 ay içerisinde bu oksitlenme dediğimiz olay başlar. Önemli olan cep telefonunu en yakınınızda ki bir cep telefon servisine göndermektense Kaliteli, Güvenilir, Doğru tespitler ve onarımlar yapabilecek bir firmaya göndermenizdir. Teknik servisimize ürününüzü kargo yoluyla veya elden teslim edebilirisiniz.

Unutmayın cep telefonunuza ilk müdahale eden servis çok önemlidir yanlış bir işlem cihazınızın maliyetini ikiye katlayabilir veya onarılamaz bir arızaya sebep olabilir.